The nieuwe website is te vinden op www.happy-life.org

Nieuwsbrief 2008Beste donateurs en vrienden van Stichting Happy Life,

Het is alweer enige tijd geleden sinds onze vorige nieuwsbrief, maar op de website heeft u kunnen lezen dat wij in de tussentijd niet stil hebben gezeten. Het afgelopen jaar is er veel positiefs gebeurd. Er is promotie gemaakt voor de stichting, er zijn 2 akties geweest om scholen te helpen en we hebben weer een aantal nieuwe donateurs geworven. Kortom, het gaat goed met Stichting Happy Life.

donateurs bedankt Donateurs bedankt!
Voordat we u gaan inlichten over alle akties en projecten in 2008 willen we eerst een bijzonder woord van dank uitspreken aan al onze donateurs die ook het afgelopen jaar weer een grote bijdrage hebben geleverd aan het voortbestaan van de Stichting. Zonder uw steun zouden we geen projecten kunnen uitvoeren. Dus donateurs: bedankt!

Schoolboeken en nieuw sanitair voor Nuytebel
Dit project in samenwerking met Stichting Steunpunt Bali is gestart in het najaar 2007. De eerste serie boeken zijn in december 2007 overhandigd aan de school in Nuytebel, Bali, totaal zo’n 250 stuks. In de boeken is een tekst opgenomen die de gedachte van Stichting Happy Life bewoord. Ook zijn er landkaarten, potten schoolbordenverf, kwasten, schuurpapier en tinner gedoneerd. De overige boeken, zo’n 1250 stuks zijn in februari 2008 geleverd. Ook de toiletten waren dringend aan een renovatie toe. Er zijn nieuwe hurktoiletjes gebouwd en mandibakken (een soort grote wasbakken). De vloeren en de muren zijn tot 1,80 meter hoogte betegeld.


Promotie tijdens Evenaarfestival
Op 31 mei en 1 juni 2008 heeft Stichting Happy Life promotie gemaakt met een stand op het Evenaarfestival in Almere Buiten. We hebben folders uitgedeeld, onze projecten gepresenteerd en nieuwe donateurs geworven. Dit laatste deden we onder andere door het aanbieden van schilderijen van Mary Carty en schilderijen die zijn meegekomen uit de landen waar we projecten hebben of willen gaan starten. Men kon een schilderij uitzoeken onder de voorwaarde dat men voor een bepaalde periode donateur zou worden van Stichting Happy Life. Deze schilderijen actie heeft totaal 5 nieuwe donateurs opgeleverd, een zeer positief resultaat!Doe je overbodige spullen weg!
Deze actie is bedoeld om geld in te zamelen voor Stichting Happy Life. Dit doen we door alle goede spullen die we niet meer nodig hebben te verkopen op internet. De opbrengsten, of een groot deel daarvan, worden gestort op de rekening van Stichting Happy Life. Tevens geeft deze actie de nodige PR aan onze stichting. In 2008 heeft deze actie € 195 opgeleverd. Op de website vindt u een handleiding mocht u willen meedoen aan deze actie. Kijk onder ‘acties’, ‘doe je overbodige spullen weg’.


Schoolmateriaal voor kleuterschool Paramaribo
De overheid in Suriname levert geen bijdrage aan het voortbestaan van scholen, maar vergeeft jaarlijks een minimale hoeveelheid materiaal. Dit materiaal bestaat slechts uit pennen, schriften en gummen. Voor het overige materiaal moeten de scholen zelf zorgdragen. Het materiaal waar de leerlingen van de Peerke kleuterschool het mee moeten doen is incompleet of kapot, maar geld om het materiaal te vervangen is er niet. Vanuit Nederland zijn wij daarom een succesvolle actie gestart om de kleuterschool van leermiddelen te voorzien. Er zijn spullen ingekocht via 2 schoolmaterialen groothandels en via marktplaats. De spullen, zoals educatief speelgoed, puzzels, lego, duplo, schriften, tekenpotloden, verf, vouwkarton e.d. zijn in goede staat aangekomen. De overhandiging vond plaats op maandag 6 oktober 2008, aan de directrice van de school, mevrouw Riedewald.Schilderijen aanbieden via Happy Art
Er is een nieuwe website aan het happy life netwerk toegevoegd waar alle aangeboden schilderijen opstaan. Door middel van deze website proberen we nieuwe leden te werven die gratis een schilderij krijgen na hun aanmelding als nieuwe donateur van Stichting Happy Life. In november 2008 zijn weer nieuwe schilderijen uit Bali meegenomen die beschikbaar zijn voor donateurs. Heeft u ook interesse in een schilderij? Informeer naar de mogelijkheden om er als bestaand donateur een aan te schaffen. Zie ook: www.happyart.info.


Nieuw project in Ghana
In samenwerking met Stichting TACCO is een nieuw project gestart in het arme noorden van Ghana. De kinderen worden op dit moment in een slecht onderhouden gebouw ondergebracht. Ze kunnen alleen buiten in de hete zon spelen, en doen (zelfs) hun behoefte op het speelterrein.

Het project behelst het opzetten van een creche (gebouw met 2 kamers), sanitair, een watertank, e.d. Dit project is opgesplitst in 7 deelprojecten. Deelproject 1 houdt in het afmaken van de fundering en muren optrekken met cementblokken. Hiervoor heeft onze stichting € 6000 euro vrijgemaakt. Jan Tuithof en Afia Appau zijn 27 december vertrokken naar Ghana en zullen dit project coordineren. Omdat zij alleen deelproject 1 kunnen coordineren zal de rest later in het jaar uitgevoerd worden. We hebben echter niet voldoende middelen om het dak (deelproject 2) te financieren.

Meer informatie hierover volgt!Stichting Happy Life ondersteunt Stichting VLA
Stichting Happy Life is al een tijd bezig om zogenaamde combi-donateurs te werven die een gedeelte van hun donatie aan Stichting Voedsel Loket Almere willen besteden. Er is op dit moment genoeg geld om 1 gezin te gaan voorzien van 2 voedselpakketten per maand. Er is inmiddels contact geweest tussen beide stichtingen waarbij duidelijk is vermeld dat wij een gezin mét kinderen willen gaan ondersteunen. De voorbereidingen voor deze hulp zijn in volle gang.


Kerstaktie Stichting VLA
2 Vrijwilligers van Stichting Happy Life hebben zich op 19 december ingezet tijdens de kerstaktie van Stichting Voedsel Loket Almere. Zij hebben een aantal uren in de Boni supermarkt in Almere Buiten gestaan, waarbij flyers werden uitgedeeld en mensen werd gevraagd een aantal extra boodschappen te doen t.b.v. de voedselpakketten voor arme Almeerse gezinnen. Deze aktie heeft in heel Almere in totaal 820 dozen vol met levensmiddelen opgeleverd, waar zo'n 2 maanden voedselpakketten van kunnen worden gemaakt.


Onze stichting groeit. De financiën zien er goed uit, evenals het donateurs aantal. Vanwege deze groei zijn we op zoek naar mensen die ons willen helpen akties en projecten te starten en te begeleiden. Tevens zoeken we mensen die andere taken binnen de stichting willen uitvoeren. Zonder onze vrijwilligers zou de Stichting nergens zijn. Wij willen onze vrijwilligers hierbij dan ook heel hartelijk danken voor hun inzet in het afgelopen jaar!

Namens Stichting Happy Life

Annedike Grandia | voorzitter
Linda Nieuwenburg | secretaris
Marcel Jong | penningmeester
Andrea Kraal | pr

© 2006 - 2019 | Privacy | Statuten | KvK 39095033 | +31.368449607 | mail@helpelkaar.info

Powered by Dutch Web Promotion